از کاه کوه نسازیم

پدر آمد خانه ولی نه مثل هربار دیگری که می آمد، با عصایی زیر بغل و سری باندپیچی شده. دیدن آن منظره هول و هراسی به دل دختر انداخت که نگو. نگران و حیران زده پرسید:

چی شده پدرجان؟
بلا دوره! چه اتفاقی افتاده؟ با کسی دعوا کردین؟ با دست اشاره کرد آب می خواهد. فهمید حوصله ی حرف زدن ندارد، شاید هم نه! دهانش کاری شده. ولی وقتی دید آب را به راحتی خورد و یک الهی شکر هم دنبالش گفت، فهمید مشکلی برای حرف زدن ندارد.
آره خوبم.
هنوزم نمی گین چی شده؟ خنده ای کرد و گفت:
شنیده بودم روزهای جمعه، فرشته های نگهبان آزادن، اما نه اینجوری؛ گمون کنم فرشته ی نگهبان من چشمش افتاد به رفقاش فراموشم کرد؛ منم چاله ی کنده شده برای فاضلاب را ندیدم و ...
برای شیرینی زندگی موادی لازم است که هر انسانی آن ها را در اختیار دارد. فراموش نکنیم هر چه قدر برای تهیه ی شیرینی زندگی دقت و تلاش کنیم، طعم این شیرینی خوشمزه تر می شود و اعضای خانواده مان از آن لذت بیشتری می برند.
جوابی نداد و آرام رفت طرف کاناپه و با سختی نشست رویش. دوباره پرسید:

قلب دختر داشت از نگرانی از دهانش می زد بیرون. دل شوره کلافه اش کرده بود. بی خودی هی راه می رفت، از اتاق به هال، از هال به اتاق. ده دقیقه ای که گذشت و رنگ و رویش معمولی شد سینی چایی را گذاشت روی میز. پرسید:« بهتر شدین که؟»

1-باور کنیم که بهترین تهیه کننده ایم

خانواده هایی که فعالیت های خود و امورشان را با باورهای مثبت همراه می کنند، دستاوردهای مثبتی نیز به دست می آورند و چون اعتقاد دارند که موفق می شوند، قطعا به پیروزی می رسند. خانواده های برنده ابتدا در ذهن خود برنده می شوند و سپس این پیروزی و موفقیت را در صحنه ی زندگی نمایان می کنند.

2- از کاه کوه نسازیم

خانواده های موفق از روزهای گذشته زندگی شان درس می گیرند، در زمان حال زندگی می کنند و همواره آینده ای زیبا را ترسیم می کنند. برای لذت بردن و شادی در زندگی خانوادگی باید برای اتفاقاتی که هنوز رخ نداده است، نگران نباشیم.


ادامه مطلب

 
 

تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396  | 08:57 ب.ظ | نويسنده : زارع-مرادیان | نظرات 0

سخت ترین قسمت خونه تکونی 
پاک کردن قاب عکس میوه ی دلته که دیگه پیشت نیست،
به یاد همه‌ی مادران شهدا علی الخصوص مادران شهدای مفقود الاثر


 
 

تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396  | 08:43 ب.ظ | نويسنده : زارع-مرادیان | نظرات 0

آخرین جمعہ 
ماه دوازدهم آمد،
ولی...
خورشید دوازدهم نہ...❤
زمستان هجرانت
کی به پایان می رسد؟
ای همه دار و ندار این جهان ...

⇦ تعجیل درفرج صلوات

 

 


 
 

تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396  | 08:31 ب.ظ | نويسنده : زارع-مرادیان | نظرات 0

 تصویر مرتبط

 

 

امر به کارهای نیک و معروف و نهی از کارهای بد و منکر از فروع دین اسلام و مکتب شیعه است. امامان معصوم به عنوان هدایت گران به راه راست و صراط الهی، پیشوا در عمل به فروعات دین هستند. از آنجا که همه مردم از روحیه ی یکسانی برخودار نیستند، شیوه ی امر به معروف و نهی از منکر در آنها نیز به تناسب سبک رفتاری آنها متفاوت می شود. با انسانی که زودرنج است و زود به او بَر می خورد، نمی توان همانگونه برخورد کرد که با فردی با ظرفیت پذیرش بالا برخورد می شود. گاهی شرایط سنی و ادب رفتار با افراد، شیوه ی تذکر یا امر به معروف را در آنها متفاوت می کند. در روایتی از زندگی امام حسین علیه السلام آمده است که آن حضرت در دوران کودکی به همراه برادرشان امام حسن مجتبی علیه السلام در مسجد پیرمردی را دیدند که اشتباه وضو می گرفت. آن دو بزرگوار تصمیم گرفتند آن پیرمرد را از اشتباهش آگاه کنند، بدون اینکه ناراحت شده و به شخصیتش بَر بخورد. آنها نزد پیرمرد به بحث با هم پرداختند و هر کدام ادعا کرد که وضوی من از تو بهتر است و سپس از پیرمرد خواستند که قضاوت کند کدام یک از آنها درست وضو می گیرد. پیرمرد وقتی وضوی درست هر دوی آنها را دید، متوجه اشتباه خود شد و گفت: هر دوی شما درست وضو می گیرید و این من هستم که اشتباه وضو می گرفتم. این شیوه امر به معروف متناسب با شرایط آن پیرمرد و بر اساس شأن و جایگاه و سن او انتخاب شد تا در عین اینکه او را از کار اشتباهی که انجام می داده آگاه کنند، احترام سن و بزرگی او را نیز داشته باشند و تذکر آنها باعث نشود که او از دین و نماز متنفر شود. [1]


ادامه مطلب

 
 

تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396  | 10:52 ق.ظ | نويسنده : زارع-مرادیان | نظرات 0

تعداد کل صفحات : 506 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >